KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15218269
*
nr 1521 8269
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x100 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2023
kl 19:04:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 20:48:35
1
1.500 kr
10/2 10:36:03
2
2.000 kr
10/2 17:39:48
3
3.000 kr
10/2 18:27:39
2
3.000 kr
10/2 18:27:39
3
3.000 kr (Budbetjänt)
10/2 18:28:01
2
3.200 kr
13/2 13:22:20
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs mer om Helmut Mantel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helmut mantel marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Helmut Mantel
nr 1521 8269
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x100 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 3.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 20:48:35 | 1 | 1.500 kr |
10/2 10:36:03 | 2 | 2.000 kr |
10/2 17:39:48 | 3 | 3.000 kr |
10/2 18:27:39 | 2 | 3.000 kr |
10/2 18:27:39 | 3 | 3.000 kr (Budbetjänt) |
10/2 18:28:01 | 2 | 3.200 kr |
13/2 13:22:20 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.Läs mer om Helmut Mantel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helmut mantel marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30